Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Ulaşım

Kütahya; İç Anadolu'yu Ege'ye, Marmara Bölgesi'ni batıda Ege kıyılarına ve Göller Yöresi üzerinden Akdeniz kıyılarına bağlayan kara ve demiryollarının, İç Batı Anadolu eşiği üzerindeki önemli kavşaklardan biridir.

Karayolu: Kütahya'nın Türkiye genelindeki tüm illerle karayolu bağlantısı vardır. Yolcu taşımacılığı ildeki otobüs şirketleri ve çevre illere ait Kütahya'dan geçen otobüslerle yapılmaktadır. Tüm ilçelerin il merkezine karayoluyla yolcu taşıyan otobüsleri vardır. Şehirlerarası karayolu ulaşımı Kütahya Çinigar'dan sağlanmaktadır. Kütahya, Ankara'ya 311 km, İstanbul' a 360 km, İzmir' e 334 km, Antalya'ya 364 km. uzaklıktadır.

Otogar  Müdürlüğü        (274) 225 22 53


Demiryolu: Kütahya, Eskişehir üzerinden kuzeye ve doğuya, Balıkesir üzerinden batıya, Afyonkarahisar üzerinden güneye ve iç Anadolu' ya uzanan demiryolu ağlarına bağlanmaktadır. Kütahya, güneyinden geçen Ankara- İzmir demiryoluna ise Dumlupınar ilçesinden bağlanmaktadır. Tren garı şehir merkezindedir. Gara belediye otobüsleri ve dolmuşla ulaşmak mümkündür.
            
İstasyon (TCDD)        (274) 223 61 21

 Havayolu: İlimiz Altıntaş İlçesindeki Uluslararası Bölgesel Zafer Havalimanı şehir merkezine 41 Km mesafededir. İstanbul ve Düsseldorf’dan İlimize tarifeli seferler yapılmaktadır.

            İlimize İstanbul’dan Havayolu ile 1 saatte ulaşmak mümkündür.

 

Zafer Havalimanı       444 3 937